Kuidas kasutada laenukalkulaatorit? | Krediidikonto
Tagasi blogi

Kuidas kasutada laenukalkulaatorit?

Laenu taotlemisel võib tekkida igal inimesel segadus – mida milline protsent ja kulu tähendab ning miks ja kuidas need on omavahel seotud? Kui erinev intress on näiteks väikelaenul võrreldes krediidikontoga? Olenemata numbritest huvitab ju Sind lõppude lõpuks see, mis see kõik lõpuks kokku maksma läheb. Laenukalkulaatorit kasutades ei pea Sa hiljem üllatuma, kui makstav summa on tunduvalt kõrgem või hoopis madam, kui esialgu plaanisid.

Laenukalkulaatorid on internetipõhised kalkulaatorid, mis aitavad mugavalt ja kiirelt arvutada, kui suurt laenusummat saad oma nimele võtta, kui suur peaks olema tagasimakstav kuumakse ning palju muudki. See aitab teil paremini planeerida oma võimalikke kulusid juba enne lepingu sõlmimist laenuandja juures.

Mida laenukalkulaator arvestab?

Olgu selleks kodulaen, väikelaen või muu – igal juhul oleks mõistlik mõelda paar sammu ette enne seda, kui võtad enda õlule suurema finantskohustuse. Näiteks, kas teadsid, et 2000 euro laenamisel koos aastase intressiga 25% pead laenuandjale maksma peaaegu 300 eurot? Või kas teadsid, et kuigi võib pikema aja peale laenu võtmine olla igakuiselt rahakotile sõbralikum, kuid kokku pead siiski maksma tagasi palju suurema summa?

Kõige enam tuleb kasuks kalkulaator just suurte laenude puhul. Eriti populaarne on kodulaenu kalkulaator, mis aitab koduotsijatel mugavalt planeerida oma rahalisi kohustusi – milline on summa kuumakse, kogu tagasimakstav summa ning kuidas need summad vastavad Sinu võimaliku majandusliku olukorraga. Meie lehelt leiad sobiva kalkulaatori, mis aitab lihtsalt ja kiirelt planeerida laenu võtmist ja maksmist.

Laenukalkulaator võimaldab arvutada:

  • kui suur on laenusumma, mida saaksite laenata;
  • kui suur on antud laenusumma kuumakse;
  • kui kõrge oleks laenu intress aastas teie valitud tingimuste järgi;
  • kui kõrge oleks laenu intress kuus teie valitud tingimuste järgi
  • kui kaua kestaks laenu tagasimaksmise periood ning muudki.

Võta teadmiseks, et laenukalkulaator ja selle tulemused ei ole 100% vastavuses tegeliku laenu pakkumisega, sest iga laenuandja sätestab erinevad tingimused. Siiski on see erinevus üldjuhul paar eurot või senti. Lisaks kaasnevad sageli laenudega ka muud kulutused nagu laenu haldustasud või hoopiski soodustused, mis lisanduvad laenusummale, mida kalkulaatoriga arvutada pole võimalik.

Laenukalkulaatori kasutamise nipid

Kalkulaatori kasutamine on lihtne – selleks sisesta vaid laenusumma, laenu kuumakse, kuu või aastane intress protsentides, laenu periood ning lase kalkulaatoril teha ülejäänud töö.

Kui Sa ei ole kindel, milliseid summasid sisestada, siis tutvu esmalt laenuandjate pakkumistega nende kodulehel. Kindlasti tuleb arvestada ka sellega, et Sulle võidakse teha veel personaalne pakkumine, mis võib kodulehel olevatest andmetest erineda. Täpsustavate küsimuste korral võta palun ühendust laenuandjaga.

Pea meeles, et laen on finantskohustus. Enne laenamist palun veendu, et oled võimeline laenu tagasi maksma. Antud laenu kalkulaator aitab teil umbkaudselt planeerida võimalikke kuumakse ja muid kulusid, kuid kindlasti tasub arvestada ka muid võimalikke tegureid, mis võivad laenumaksmist mõjutada – ootamatu töövõimetus, töötuks jäämine, haigestumine jms. Raske on tulevikku ette ennustada, kuid võimalikke kulusid küll.

Selleks ongi loodud meie kalkulaator. Seda saad soovi korral kasutada alati, kui Sa oled otsimas sobivat laenupakkujat või soovid lihtsalt teada, kui palju laenu on võimalik võtta. Tark ei torma, vaid enne mõtleb ja arvutab.