KKK
Korduma kippuvad küsimused
1. Mis on krediidikonto?
Krediidikonto on justkui sinu isiklik rahatagavara, kus on ühendatud väikelaenu, järelmaksu ja
krediitkaardi parimad omadused. See on sinu personaalne krediidilimiit, millelt saad endale sobival ajal ja ulatuses teha väljamakseid enda pangakontole.
2. Kuidas avada krediidikontot?
Krediidikonto avamiseks tuleb täita taotlus. Õnneks on seda vajalik teha ainult ühe korra ning hiljem saad juba ise teha personaalselt krediidikontolt väljamakseid enda isiklikule pangakontole.
Tutvu kindlasti lepingu tingimustega – loe need korralikult läbi ning pea meelest, et tegu on ikkagi laenuga, mis tuleb tagasi maksta. Vajadusel konsulteeri asjatundjatega.
3. Miks peaks inimene tegema endale krediidikonto?
Lühike vastus on, et kui vaja ei ole, siis ei pea.
Tegu on ikkagi finantsteenusega ning enne taotlemist kaalu hoolikalt, kas sul on ikka lisaraha ka tegelikult tarvis.
Kui võrrelda teiste tarbijakrediidi toodetega, siis krediidikonto on kindlasti oma tagasimaksetes paindlikum ning sina ise saad otsustada, kui palju sul reaalselt raha laenata vaja on.
4. Kuidas leida just endale sobiv krediidikonto?
Võrdle erinevaid krediidikonto pakkujaid ning tee seejärel otsus. Nii palju, kui on erinevaid pakkujaid, on ka erinevaid võimalusi ja tingimusi.
5. Kuhu ja kellele edastatakse taotluses esitatud andmed?
Klientide andmeid käsitletakse konfidentsiaalselt krediidikonto pakkuja kliendiregistris arveldamiseks, kliendisuhete hoidmiseks, otseturunduseks ning tegevuse arendamiseks. Andmeid ei edastata kõrvalistele isikutele, välja arvatud ametivõimudele ning arveldamise või sissenõudmise eest vastutavatele instantsidele vajaduse korral ettenähtud andmeid.
6. Mida tähendab paindlik maksegraafik?
Krediidikonto on üsna paindlik oma summade ja perioodide osas. Sul lubatakse valida ise sobiv maksekuupäev ja makseperiood, mitte ei pisteta sind tüüptingimustesse. Nii on sul rohkem otsustusvabadust.
7. Kuidas toimib 30 päeva rahulolugarantii? Kui ma pole teenusega rahul, kas võin siis lepingust taganeda?
Paljud krediidikonto pakkujad võimaldavad rahulolugarantiid. Kui juhtub, et pärast laenu taotlemist Sa ei ole teenusega rahul, võimaldatakse sul 30 päeva jooksul lepingust taganeda ilma intressikuludeta. See on kui prooviperiood, mis võimaldab su teenusega lähemalt tutvuda.
8. Mis on maksepuhkus ning maksekuupäeva muutmine?
Ootamatu töökaotuse või sissetulekute vähenemise korral on kuni mitmeks kuuks võimalik taotleda maksepuhkust. Maksepuhkuse aktiveerimine on paljudel pakkujatel (kuid mitte kõigil) tasuta. Maksepuhkuse üks ja kõige olulisem reegel on see, et seda saab kasutada üksnes siis, kui arve maksetähtaeg ei ole veel saabunud ega ületatud. Seega, mõtle ja planeeri ette. Kui näed, et kohustuse tasumine võib osutada keerukaks, anna sellest esimesel võimalusel pakkujale teada.
9. Kas krediidikontol on ka miinuseid?
Nagu iga laenukohustuse puhul ei tohiks krediidikontot teha läbimõtlematult ning enne konto avamist kaalu põhjalikult, kas sul on tõesti seda vaja.
Paindlikud tingimused ja laenamise kergus on siiski eelkõige inimestele, kes laenavad vastutustundlikult, veenduvad esmalt laenutingimustega ning alles siis võtavad laenu.
Krediidikontot kasutades on sul rohkem vabadust ise otsustada, kuid samas tuleb ka võimalikke miinuseid põhjalikult enne lõpliku otsuse tegemist kaaluda.
10. Miks on kasulik krediidikontolt võetud summa tagasi maksta varem?
Soovitame kasutatud summa tagasi maksta varem, sest nii säästad intressikuludelt! Mida pikem on tagasimakseperiood, siis seda suurem on intress. Kõige targem on tagasi hakata maksma esimesel võimalusel.